Často kladené otázky

Virtuálne prehliadky v mapách Google - Google My Business

Čo je virtuálna prehliadka v mapách Google?

Virtuálna prehliadka Vášho interiéru alebo exteriéru sa môže stať súčasťou služby StreetView. V mape Google sa ukáže každému, kto zacieli na mapu na lokalitu, kde sa virtuálna prehliadka nachádza a zapne službu StreetView. Služba StreetView sa zapína kliknúť na symbol “žltého panáčika”, ktorý sa v desktopovej verzii nachádza v pravom dolnom rohu obrazovky.  Po kliknutí na tento symbol sa v mape Google sa zobrazia :

 1. modré čiary –  znázorňujú trasy, ktoré boli nafotené vozidlami alebo trackermi spoločnosťou Google
 2. oranžové symboly –  ukazujú miesta, kde boli vyhotovené profesionálne virtuálne prehliadky v rámci programu StreetViewTrusted.
 3. modré symboly – ukazujú miesta, kde sú panoramatické zábery vytvorené v rámci programu PhotoSphere. Jedná sa o amatérske zábery vyhotovené spravidla mobilnými telefónmi.

Kliknutím na ktorýkoľvek symbol sa otvára panoramatický záber.  V prípade  1 a 2 je možné pomocou navigačných šípiek pohybovať sa v priestore.

Virtuálne prehliadky sa dajú prehliadať v desktopoch aj mobilných zariadeniach a plynulo fungujú aj pri bezdrôtovom pripojení.

Koho zaujmem mojou virtuálnou prehliadkou?

Bežných užívateľov máp – to sú užívatelia máp Google, ktorí vyhľadávajú objekt svojho záujmu. Vaša virtuálna prehliadka sa im ukáže ako súčasť Vášho firemného záznamu. V mape Google sa ukáže ako oranžový symbol.

V tomto prípade hrá významnú úlohu zvedavosť, pretože takýto symbol priam láka aby si naň užívateľ máp Google klikol …

ZlteSymboly

Návštevníkov Vašej www stránky –  to je skupina ľudí, ktorí cielene hľadajú informácie o Vás a o Vašich službách. Interaktívne okno s virtuálnou prehliadkou zabudované priamo do Vašej www stránky bude tým najefektívnejším nástrojom ako ukázať Vašu jedinečnosť a originalitu. Ukážky www stránok so zabudovanými virtuálnymi prehliadkami si môžete pozrieť ak kliknete na obrázky vľavo

partner4 Thermal Corvinus partner3 partner2

Aká je návštevnosť/popularita StreetView virtuálnych prehliadok?

Virtuálne prehliadky v mapách Google sú mimoriadne populárne, pretože neexistuje efektívnejší spôsob ako sa zoznámiť s neznámym prostredím. Pre služobnou cestou alebo pred dovolenkou ľudia chcú vidieť ako vyzerá miesto, kam sa chystajú. Virtuálna prehliadka im umožní “pohybovať sa voľne v priestore, kam sa chystajú”. Práve preto počet návštev jednotlivých virtuálnych prehliadok rastie rýchlym tempom. Niekoľko faktov si môžete pozrieť ak kliknete na obrázky vpravo.

Aké sú poplatky za virtuálnu prehliadku va mapách Google ?

Poplatok za vyhotovenie virtuálnej prehliadky a jej vloženie do máp Google je jednorázový. Cena sa odvíja od počtu panoramatických záberov, z ktorých sa virtuálna prehliadka skladá. V cene za vyhotovenie virtuálnej prehliadky je zahrnuté :

 • nafotenie špeciálnou technikou
 • vytvorenie panoramatickej fotografie
 • retuše, rozmazanie SPZ a tvárí
 • schválenie revíznymi autoritami Google
 • umiestnenie panorámy do mapy Google
 • spojenie panorám do virtuálnej prehliadky
 • dodanie html kódu pre vloženie virtuálnej prehliadky na www stránku

V prípade záujmu Vám vypracujeme cenovú ponuku pre Váš priestor, ktorý zamýšľate virtuálnou prehliadkou propagovať.

Dá sa virtuálna prehliadka vložiť na www stránku ?

Áno, plne funkčná virtuálna prehliadka so všetkými nástrojmi pre pohyb sa môže vložiť na www stránku. Implementácia sa vykoná vložením html kódu, ktorý dodáme hneď po zverejnení virtuálnej prehliadky na mapách Google

Autorizované Google záznamy

Čo je Autorizovaný Google záznam

Záznam do mapy Google môže vložiť ktokoľvek, kto pozná postup ako to vykonať. Ak pri zakladaní záznamu nie sú preverené kontaktné údaje alebo ak nie je symbol správne do mapy umiestnený, do máp Google sa dostáva neúplný alebo nesprávny údaj.

Preto je potrebné aby si vlastníci objektov, ktoré sú v mapách zobrazené, svoje firemné záznamy verifikovali

Až verifikovaný záznam sa stáva plnohodnotným záznamom v mapách Google a jeho vlastník má nad ním kontrolu. Flexibilne môže v ňom meniť údaje, prípadne upraviť polohu. Tieto zmeny sa v mape prejavujú ihneď. Verifikáciou záznamu súčasne znemožníte aby boli v ňom vykonané úpravy.

Či je záznam verifikovaný, zistíme podľa toho, či sa medzi informáciami nachádza ikonka s textom „nárokovať záznam firmy“treťou stranou.

Ako zistím, čo je môj firemný záznam verifikovaný

Záznamy, ktoré neprešli verifikáciou, majú medzi kontaktnými informáciami položku „Nárokovať záznam firmy“. Ak túto položku pri Vašom zázname nemáte, záznam už bol verifikovaný.
verifikacia

TourMake

Čo je TourMake

TourMake je aplikačné rozhranie, ktoré rozširuje funkčnosť virtuálnej prehliadky. Oproti bežnej virtuálnej prehliadke, ktorú poznáme zo StreetView navyše ponúka :

 • prehľadné menu, ktoré umožňuje efektívny pohyb vo virtuálnej prehliadke
 • inteligentné informačné okná, ktoré návštevníkovi ponúkajú informácie v optimálnom okamihu
 • viacjazyčné prostredie
TourMake1

[rev_slider alias=“tourmake“]

 

Ako využijem virtuálnu prehliadku v prostredí TourMake

Virtuálna prehliadku s rozšírením môže byť umiestnená na web alebo na Facebook ako plne interaktívne okno so všetkými službami, ktoré boli do aplikácie zabudované.

Podporuje TourMake aj virtuálnu realitu ?

Áno, každé okno s rozšírenou virtuálnou prehliadkou má v hornej časti niekoľko ikon. Jedna z nich umožňuje prepnúť prehliadanie do režimu „VR“

1 Comment

 1. Matej , on okt 17, 2023 at 15:04 Odpovedať

  Dobrý deň prajem, chcem vás poprosiť cenovú ponuku pre virtuálnu prehliadku 2 firemných profilov
  Kompava – https://maps.app.goo.gl/KCnbeycgzeDfdZa16
  Kompava Metflex – https://maps.app.goo.gl/L5UktSDLkoVe3TAr5

  Ďakujem

  S pozdravom Matej Valo
  správca webu kompava.sk